FRUIT-SAD sp. z o.o. to grupa producencka powstała w 2006 roku w regionie grójeckim. Siła tej prężnej firmy opiera się na dwupokoleniowej tradycji rodzinnej oraz na doświadczeniu firm AGROPOL (świadczącej usługi transportowe) i ELFRUIT (renomowana firma handlująca owocami i warzywami). Grupa skupia obecnie 63 producentów – sadowników z rejonu grójeckiego, i produkuje rocznie ok. 20 tys. ton owoców (jabłka, gruszki, śliwki, czereśnie,…) na rynek krajowy i zagraniczny.

Cechą charakterystyczną FRUIT-SAD są dwie lokalizacje – dwie niezależne sortownie – co sprawia, iż konieczna jest ścisła kontrola i współpraca pomiędzy dwoma zakładami, w Dobiecinie i w Dąbrówce Starej.

Prezesi firmy, Waldemar Kawenczyński i Janusz Kawęczyński, od samego początku istnienia grupy producenckiej postawili na inwestycje. Obydwie sortownie wyposażone są w nowoczesne maszyny do sortowania, linie pakujące, chłodnie oraz specjalistyczny program informatyczny.

W 2011 roku FRUIT-SAD wybrał oprogramowanie dla sektora owoców i warzyw AKANEA (dawniej Informia), które od ponad dziesięciu lat z powodzeniem działa u polskich klientów, a we Francji, Polsce i Maroku pracuje z nim obecnie ponad 330 klientów.

„W każdej chwili musimy wiedzieć, ile mamy towaru, jaki to dokładnie jest produkt, od kogo, ile za niego zapłaciliśmy i za ile go sprzedaliśmy” – mówi Janusz Kawenczyński. „Poza tym, system ten łączy się z wyposażeniem produkcyjnym, np. odbiera dane z sortownicy i nasi pracownicy nie muszą spisywać informacji ma kartkach papieru. Wszystkie dane są w jednym miejscu, na bieżąco uaktualniane i dostępne w każdej chwili” – dodaje prezes Waldemar Kawenczyński.

W FRUIT-SAD panuje porządek, wszystko jest na swoim miejscu i pod kontrolą:

  • rozliczanie producentów
  • zarządzanie magazynem (w tym magazynem opakowań)
  • zarządzanie produkcją (włączając kontrolę nad przemysłem i odrzutami)
  • wysyłki do klientów
  • koszty poniesione przez grupę producencką (w tym koszty transportu, opakowań, różne opłaty)
  • marże i zyski, które osiąga grupa.

Od 10 lat FRUIT-SAD korzysta z dostosowanego programu ERP, który pozwala na całościowe zarządzanie magazynem, produkcją i wszystkimi procesami od odbioru do wysyłki towaru. Mobilne skanery i drukarki etykiet z kodami kreskowymi przyczyniają się do całkowitej traceability, a więc śledzenia, towarów i dokumentów. Z kolei aplikacja handlowa, stworzona specjalnie dla sektora owoców i warzyw, pozwala grupie na zarządzanie zakupami i sprzedażą.

Aplikacje te „spinają” dwa zakłady produkcyjne, co sprawia, że informacje są zcentralizowane.

Dzięki udanym inwestycjom i wrodzonej zdolności kadry zarządzającej do kierowania produkcją owoców, FRUIT-SAD cieszy się opinią nowoczesnej i konkurencyjnej firmy!