O traceability programu AKANEA w grudniowym MPS-SAD!

Traceability to pojęcie, które w ostatnich latach nabrało ogromnego znaczenia. W kontekście branży spożywczej oznacza śledzenie i identyfikowalność produktów spożywczych w całym łańcuchu logistycznym wraz z rejestracją ich parametrów i lokalizacji na wszystkich etapach od producenta do konsumenta.

Niezaprzeczalna potrzeba śledzenia i identyfikowalności produktów w sektorze spożywczym zmusza wszystkie podmioty uczestniczące w łańcuchu dostaw świeżych lub przetworzonych produktów spożywczych do wyposażenia się w odpowiednie narzędzie umożliwiające traceability. W branży owoców i warzyw zapewnienie identyfikowalności produktów „od pola do stołu” konsumenta jest możliwe dzięki dedykowanym programom informatycznym i rozwiązaniom technicznym z zakresu znakowania produktów (m.in. kody kreskowe czy znaczniki RFID).

Tu swoje ważne miejsce znajduje program ERP AKANEA. Nasze rozwiązania gwarantujące pełne traceability towarów i dokumentów zostały opisane w zbiorczym opracowaniu na temat identyfikowalności w grudniowym wydaniu MPS-SAD.

Zapraszamy do lektury