programy dla sadownikowRolnictwo, a zwłaszcza sadownictwo, w naszym kraju podlega wielu przemianom, zwracając się w stronę nowoczesnych technologii, cyfryzacji i automatyzacji. Kluczem do sukcesu jest znalezienie narzędzi wyróżniających się olbrzymią funkcjonalnością i dopasowanych do potrzeb konkretnej firmy i całego sektora.

Do tego celu wykorzystuje się programy dla sadowników, które wspierają producentów i przetwórców w codziennej pracy w zakresie logistyki procesów oraz organizacji współpracy z innymi ogniwami łańcucha. Wszystko po to, by klienci mogli otrzymać wysokiej jakość produkty w ekspresowym czasie.

Programy dla sadowników – do czego się je stosuje?

Komputerowe oprogramowanie do pracy w sektorze warzywno-owocowym pozwala na reorganizację wszystkich procesów toczących się w przedsiębiorstwie produkcyjnym lub przetwórczym. Najlepiej sprawdzają się rozwiązania zintegrowane, jak Konnect’Agro od AKANEA, które łączą wszystkie obszary działania firmy, zapewniając scentralizowany przepływ informacji dla produkcji, magazynu, księgowości, działu kontroli jakości i kadr zarządzających.

Przyspiesza to komunikację, daje dostęp do w pełni aktualnych danych w czasie rzeczywistym, prowadzi do poprawy przepływu informacji, co w efekcie zwiększa efektywność procesów i obniża koszty produkcji, przetwórstwa i dystrybucji produktów spożywczych na każdym etapie łańcucha.

Programy dla sadowników – szeroki zakres informacji dostępnych w jednym miejscu

Oprogramowanie dla branży warzywno-owocowej bywa stosowane przez samych sadowników, którzy chętnie sięgają po dedykowane aplikacje, dzięki którym wszystkie potrzebne dane na temat jakości gleb, liczby i rodzaju oprysków, wielkości plonów itp. mają w jednym miejscu.

Po specjalistyczne narzędzia powinny też sięgać inne firmy z sektora warzyw i owoców, by mieć pełną kontrolę nad każdą partią produktów, od chwili przekazania ich do skupu do momentu, gdy trafi na stoły docelowego konsumenta.

Można już spotkać praktyczne, zintegrowane narzędzia informatyczne dla branży rolno-spożywczej, z których korzystają wszystkie podmioty zaangażowane w pracę w danym łańcuchu. Tak powstają scentralizowane platformy do współpracy dla sektora owocowo-warzywnego. Ułatwiają znacząco komunikację oraz przyspieszają przepływ informacji, co w przypadku świeżej żywności ma olbrzymie znaczenie dla utrzymania optymalnej jakości.

Dostęp do aktualnych informacji uzyskuje się z dowolnego miejsca przy pomocy urządzeń mobilnych, co jeszcze bardziej ułatwia współpracę oraz ogranicza przestoje na etapie produkcji lub dystrybucji.

Co więcej, kompleksowa baza danych, zawierająca statystyki sprzedażowe, produkcyjne i magazynowe to prawdziwa kopalnia wiedzy, dzięki której można tworzyć plany biznesowe rozwoju lub precyzyjnie przewidywać zachowania rynku w nadchodzących miesiącach. To także szansa na szybkie działanie w razie wystąpienia zmian, wymagających zdecydowanych decyzji strategicznych. Dzięki temu zwiększa się konkurencyjność całego łańcucha spożywczego.

Nowoczesne programy dla sadowników – rozwiązania od AKANEA

W AKANEA specjalizujemy się w nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych dla branży spożywczej, zwłaszcza dla firm z sektora warzywno-owocowego. Tak powstało nasze oprogramowanie Konnect’Agro, stworzone między innymi dla sadowników oraz współpracujących z nimi podmiotów.

Rozwiązanie służy do śledzenia poszczególnych partii towarów, uzyskania pełnej identyfikowalności każdego produktu, lepszego zarządzania procesami i etapami produkcji lub dystrybucji.

Narzędzie łączy w sobie kilka praktycznych systemów, w tym:

  • ERP,
  • WMS,

Pozwala to mieć dostęp do wszystkich potrzebnych informacji w czasie rzeczywistym, dzięki zastosowaniu automatycznej identyfikacji oraz automatyki mobilnej.

Oprogramowanie współpracuje z innymi narzędziami stosowanymi w produkcji i magazynowaniu owoców, by stworzyć kompleksowy system do całościowego zarządzania procesami w firmie lub między poszczególnymi ogniwami. Wszystkie czynności wykonuje się szybko i bezproblemowo, dzięki użyciu intuicyjnych interfejsów oraz technologii dotykowej.

Dzięki Konnect’Agro zyskuje się pełną kontrolę nad:

  • odbiorem i wysyłką towarów,
  • przetwórstwem,
  • magazynowaniem, sortowaniem i pakowaniem,
  • przygotowywaniem i realizacją zamówień,
  • traceability przepływu towarów (znormalizowana identyfikacja GS1).

Tak zaprojektowane i wciąż rozwijane programy dla sadowników i innych podmiotów z branży spożywczej to sposób na optymalizację zarządzania procesami, pełną klarowność działań, wysoką wydajność oraz oszczędność czasu.

Nowoczesne zarządzanie procesami w sadownictwie – programy dla sadowników od AKANEA

AKANEA oferuje oprogramowanie szyte na miarę potrzeb firm z sektora owocowo-warzywnego. Wiemy, jak ważny jest sprawny przepływ informacji oraz pełna identyfikowalność wszystkich produktów, by sprostać restrykcyjnym przepisom, zachować wysoką jakość produktów oraz utrzymać zaufanie konsumenckie.

Dlatego przygotowaliśmy modułowe rozwiązanie Konnect’Agro, dzięki któremu bez trudu można utrzymać ład i wysoką wydajność na każdym etapie nowoczesnej i bezpiecznej produkcji lub przetwórstwa spożywczego.